Assassin's Creed: Revelations

7. ledna 2012 v 18:47 | Tobí Auditore |  Banány
"Není to jen hra, je to zážitek." Řekl kdysi jeden přítel.

Ano. Ale řekla bych to pouze o druhém díle.
Upozornění: Asi to budou spoilery, ale najdete mi někoho kdt o ještě nehrál.

Odhalení se to jmenuje po našem. Odhalení čeho? To že ty shinny jabka sou dvě, že Altairův život byl smutný protože Malika zabili, to že Jeníčkáři maj nulovej sex-appeal a jedou po dědulovi Eziákovi, to že těm, co přišli před námi vybouchlu slunce a usmahlo je líp než Vesuv pompejany?

Příběh: 7/10
Ano. Na začátku hry jste v Masyafu, kde slídil váš praněco děda Altaïr, ale nevíte proč, když v Brotherhoodu končíte někde po zabití Čedara; pak zjistíte že strejda templář tam byl dřív a málem vás oběsí, pještě navíc zjistíte že váš praděda tam nechal knihovnu ve které ve finále najdete jen další jabko a zdechlinu. Že Desmond tím že šáh na Jabko si rozházel hlavu a musí najít vzpomínkovej uzel zatímco na něm rajduje 16tka a ve finále si tam Ezio před jabko no.2 s Desmondem pokecá a pak si odejde někam umřít se svou o 30let mladší knihovnicí. Meiztím hopsáte po katakombách a hledáte ty podělaný klíče, aby jste je ve finále odevzdali zlýmu strejci a pak si je museli vymlátit zpět. Fuck this game.

Přišlo mi to strašně okousané. Mezitím řešíte Konstantinopolskou korupci a bráníte další Asasíny, hazíte bomby a kloužete se na laně.
Hra má 8 sekvencí, z toho polsední tři jsou moc super krátké, a když si uvědomíte že Brotherhood měl jen o sekvenci víc a byl o tolik zajímavější.
A ani tu nebyla žádná übercool část s Desmondem, sice byli během hry a po skončení hodinových titulků si je můžete dohrát, ale z příběhu Desmonda se octnete jen na místě, kde se pravděpodobně narodil. Během hry odstraňujete data Animu a za odměnu si můžete zahrát 5 supertěžkých misí v jádru Animu týkajících se Desmondovy minulosti. To bylo příjemné povyražení od nudné špinavé Konstantinopole.

Hratelnost: 9/10
Háková čepel by měla dostat nobelovku, a s bobmama je sranda jen když je hodíte na civilisty. Zrazující kamera se dá přehlédnout, ale sakra orlí pohled pod jinou klávesou, jasná smrt, když po výlezu na nejvyšší věž stisknete zažité E a tím ovšem nesynchronizujete s okolím, ale hodíte si pod sebe bombu. Šťastný a dlouhý let vám přejí aerolonky nikde-žádný-seník-a-na-co-padák.

Celá hra mi zabrala asi 16-17 hodin i s pár vedlejšíma misema, ale snažila sem se to dohrát co nejrychleji, těšila jsem se na příběhovou linii Ezia a prních lidí a co bude v téj Masyafskej knihovně. Jsem zklamná.
Nejpoutavější příběh má skutečně druhý díl, kdy mstíte vraždu svého otce a bratrů, během msty se zaplétáte do příběhu, který se obávám, ani sami autoři nějak nezvládají.

Po dohrání Eziovi linie e oběví cutscena vysvětlující pád původního lidu a jak zastavit hrozící katastrofu, začíná to záběrem na SLunce a Sluneční soustavu a první co mě napadlo bylo: w00t th3 fUck is thI§?
Konec byl jedno velké WTF, záběry na Vesmír mě nutili nahlas začít nadšeně volat: Space, the final frontier, these are the voyages of the staship Enterpries, which bowldy going where no man has gone before....

Co se týče Brotherhoodu, snažíte se dodělat svou předešlou práci ze dvojky, a uvědomuejete si, jestli by to ten Ezio neyvchytal spíš, kdyby se na to vysral.
+ bych dala novým chvatům, které v předchozích dílech chyběli, stále se opakovaly, ale ty nové jsou neuvěřitelné morbidní.

Celkem: 9/10

Chtěla jsem dát 8, ale příběh Altaira, za kterého si zahrajete po každém sebrání masyafského cédéčka, je velice působivý a celá jednička by si zasloužila kvalitní remake, kde by se tyhle dějové linie připjily k celému zvláštnímu příběhu. A velký body bych přiřadila soundtracku, možná díky tomu sem to v půlce nevypla. Jesper Kid tam konečně nahulil monumentální hudbu která přidává atmosféru. Jestli si tím něco nekompenzují...

Hra jako celek působí naprosto fantasticky, ale části samotné jsou slabé...Linie na sebe navazují, ale hrajem každou zvášť tak trochu stylem zaklínače - musíme splnit tenhle quest, aby nám tamten řek, kde najdu někoho kdo ví něco o tom co potřebuju. Nemohu si pomoci, dvojka jednoznačně vede.

I will not play dis game again. It sucks so fuckinn hard.
Uvidíme co ti jeníčkáři vymyslej do AC III; když Ezio natáh bačkory a svět potřebuje zachránit. Bože, to mě tak nasralo...tak zklamalo...

And now is time for Geralt.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama