Kirk / Spock: Dělají nám to naschvál?!

31. ledna 2012 v 19:27 | T0bink4 |  Listy yaoismu
Nechápu, jak to, že vždycky prospím Nimoyovy tweetty. Je to nakonec asi jediný člověk co nám k novému Star Treku řekne víc.


Kirk/Spock je vztah na přednášku. Už jen proto, že kapitán nám obdíl ocucává nějakou emzačku a ty ženské před pětatřiceti lety stejně napsali povídku o jeho lásce ke Spockovi. Něco na tom bylo. Roddenberrymu to asi nevadilo.
Abramsovi jo. Avšak přestože spároval poručíka Uhuru a Spocka a málem mi vypálil oči, protože nová Uhura je příšerně šeredná a je to ženská, začlo se po netu objevovat asi 15x víc fanartů než kdy jindy.
A historie se opakuje. Nový film má být o jejich přátelství a Abrams přiznal že to s tím vztahem trochu přešláp.
Co se z toho nakonec vyklube skutečně nevím. Stejně mě zajímá jen ta Undergroundouvá část, o všech lidech a jejich shipech. Je to nádherné, neexistuje profláknutější a starší pár - a tohle nám potvrzuje i sám autor Star Treku v nesehnatelné knize kterou ale mají antikvariáty - na světě. Vznikem internetu se to ještě víc rozmohlo.

Je až fascinující, co byly ty dívky schopny udělat aby dostali povídku na svůj oblíbený - a tehdy asi jediný, vyjímaje Sherlocka Holmese - pár. Skutečně bych to chtěla zažít. Dobu, kdy povídky na Star Trek neobsahují pokleslou romantiku a bezduchý sex, kdy se posílají poštou.
Četla jsem ji. Nejstarší dohledatelnou povídku na Star Trek na internetu. Je z roku 1976, autorce bylo 19, a je to jedna z nejkrásnějších povídek. Tu údajně první napsala angličanka ještě o něco dříve.
Tohle podle mě dnešní době chybí. Vybíráme si v záplavě příšerně špatných slashficů, není tu ta radost z toho, že přišel dopis.
Nicméně Roddenberryho řadím do slashového nebe, že mu vůbec nepřišlo divné točit něco tak teplého. Vždyť ten pairing má každý rok vlastní con. Nikdy už nebude existovat něco s takovou epickou historií a zápalem. Otázka zůstává, jak je možné, že fanynka, nezkažená okolním světem, dokáže napsat povídku, která navždy změní budoucnost?
Star Trek není fandom. Ten vztah byl - je - bude v originálním díle.

>_> Ne. Neodkázala bych o tom přednášet. O historii slashe ano. Ale ne to tomhle pairu. Smekám slečně z PragoFFestu.


 


Komentáře

1 Enari Enari | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 14:26 | Reagovat

Lol ten poslední obrázek mě dostal XD
Kirk/Spock jsou historickými mezníky... ne beru to zpátky - díky tomuhle páru vznikl slash. Za to jim všechny fangirlky musí být nadosmrti vděčné.
Dle mého názoru je Spirk v novém ST viditelnější než ta nemastná dvojka Uhura/Spock. Abrahams probudil slashistky celého světa. Doslova můžu vidět ty padesátileté maminy, jak u nového filmu vzdychají a vzpomínají, jak za mlada psaly slash povídky XD

2 kitty kitty | 18. května 2013 v 1:03 | Reagovat

prosím neměla bys odkaz na přečtení (stažení) té první povídky na K/S? já jsem se snažila hledat, bohužel marně, dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama