Únor 2012

Složte si film.

28. února 2012 v 18:55 | Tobinka |  Fialová popelnice

Už zase to bude celé o Star Treku.

Edit: Co se to děje na tem internetu O_o! Ještě před 14ti dny to byl Tumblr plný Sherlocka. A tread na 4chan. Teď je Tumblr plný Oscarů, Bena Cumberbatche a Star Treku, 4chan dělá že není a na Deviantartu se začíná objevovat Sherlock.

Už to bude nějaký měsíc a 12 dní, co se začal točit další Star Trek, hnedka se objevila zpráva že tam bude hrtá Ben Cumberbatch a všichni se ptali koho. Džej Džej nám nakecal že určitě ne záporňáka. To vůbec. Upekl to i Simonem. Zatloukali. Pak se objevily první asi 3 obrázky ukazující nějakýho kostlivce, starej phaser a jak je u JJ zvykem, tak Enterprise ze všech možnách úhlů.

A pak se objevovaly nové fotky. A nové. A nové a nové. A tý vole, dneska i video. Jestliže to takhle půjde dál, tak si s zfotek, gifů a videjek složíme celý film si s bonusovými scénami tak půl roku předtím než bude premiéra.

A co vidíme? Benny nám tu mlátí toho hnusnosáka. Yey. Díky moc tumblru, budu na ten film muset někoikrát protože se pořád budu smát, když si vzpomenu na ty memy které vznikají hlavně na 3. fotečku.Videjko je uloženo na nějaký mě záhadný server, a než zase nerdfans zjistí jak to hacknout na youtube, bude po vánocích. Aspoň link je funkční.


Jsem skutečně zvědavá co se z filmu vyklube. Už jen modlit se. Za crossovery. Benny tam hraje. Fanynky Bennyho přejdou na Star Trek. Bude více slashe. God help us.


Live Long and prosper. Všechny fotky ze Star Treku hledejte na mojem tumblru. Nebo všeobecně na tumblru.

Puella Magi Madoka Magica

27. února 2012 v 18:02 | Tobinka |  Co se najde v Japonsku

Poslední dobou se moc na anime nekoukám. A když už, tak jen na vyjímečná.
Mezi ně Madoka určitě patří.
(Propaguju vlastní AMVčko. Hell yeah.)

Jednou, za devatero horami a devatero řekamy, žila byla jedna dívka. Měla svůj život až do chvíle než objevil malý démonek a nabídl jí, že z ní udělá Mahou Shoujo, ona si může něco přát a na revanž bude zabíjet čarodejnice.
Na první pohled šíleně stupidní, nemám pravdu? Načež tahle Madoka má kamarádku, která se nechá zlákat. Ale jí samotné se to moc nezamlouvá. Jiná magická dívka, jak mám v titulcích od kolegů slováků přeložené, se snaží Kyuubeho zničit. Děj se začíná komplikovat. Madoka rozplétá tajemství ukrytá za smlouvou s Kyuube, která z počátku lákavě vypadající dělá z nebohých tsundere holčiček bezduchá stvoření.
Prvních pár dílů zapomeňte na dobrý děj. Pak se ale vynořují postavy a objevuje se jejich skutečná povaha, příběh dostává spád a ke konci budete jen zírat s otevřenou pusou. A budete si to chtít pustit znovu.Název: Puella Magi Madoka Magica
Rok vydání: 2011
Epizody: 12
Přeloženo: Našla jsem slovenské titulky.
Celkem: 9/10
Koukněte se na to. Skutečně. Není to hovadina. Dostane vás to. Donutí vás to zamyslet se. A v žádném případě nehledejte obrázky na tumblru. Mohlo by vám to zabít mozek.

333 1 53 1 53 777 8 53 1 53

24. února 2012 v 22:34 | T0bink4 |  Madness
Že nerozumíte těm číslům? Zkuste si to zabrnkat na Google kytaru. (klávesy pro dlouhá písmena)


Do you see what I see? - Jestli ne, tenhle článek není pro vás.
Ship. A ne ledasjaký. Východní fanynky udělaly doujinshi. Možná proto posledních pár dnů věnuju svůj volný čas doplňováním základní znalosti - tedy všechn hvězdných válke, i původních.

Ony doujiny jsem našla 3. Jestli jich je víc, to ví jen klingoni.

Proč prostě Darth Maul nemoh zabít Obi-Wana místo něj. Qui-gona. Ten by tu Skywalkerovskou třasořitku vychoval inteligentně a nebo všas eliminoval, Sithové by byli poraženi, a v celém vesmíru by vládl klid a mír. Idilka. Díky 4chan jsem měla motivaci si zpříjemnít encodování Madoky na AMV napsáním článku a tomhle šíleném sexuálním pětí mezi mužskými postavamy v Hvězdných válkách, které je naprosto nepřehlédnutelné jak mezi Qui-Gonem a Obi-wanem, tak později i mezi Obi-wanem a Anakinem. ALe ten vůl zbouch senátorku.


Bože, s tím stahováním doujinů, taková naprostá nostalgie, když mi bylo o něco méně než dnes, a celé dny jsem seděla na aarinfantasy v download sekci stahovala stovky doujinů na nějaký jistě úžasný fandom. To byly krásné časy. Žádné problémy se světem, s děvčaty a jejich nadmutými hruděmi stavěnýmy pro můj pohled, žádný Pelek, žádné Hetalistky. Někteří si možná ani to dobu nepamatují. Bez Hetalie. Pokud nevíte co to je, negůglete te to a zapomeňte, že jste to někdy někde četli. Mohlo by vám to změnit pohled na svět. A to naprosto doslova.

Nyní mě omluvte, musím prubnout doujin na Sherlocka Holmese, zabít pár koťátek a zjistit, k čemu přesně slouží Dámský masážní krém od Playboye. Taky mi to moje malé zlatko mohlo koupit obyčejnej lubrikant, aspoň bych věděla co s tím. Sakra, nemá se to jíst.


Všechno nejlepší

22. února 2012 v 22:10 | Tobinka |  Fialová popelnice
Tobinka přeje .... Tobince.
*Depressed mood: acitvated*


Mám jednu ze svých temných nálad. Ani ne tak že je středa, nebo únor, nebo že mám kurva narozeniny. Ale to, že některým lidem nestojím ani za smsku, přestože jim každý rok přeju a píšu. Lovely.
Zase tejden na prd. I když si lebedím ve všoeobecným blahobytu, kterej mi všeobecný procento lidí závidí, jako konzert v Londýně, stříbrnej Cielův prstýnek a ták, už nevidí tu druhou stranu mince. Moje máma je pořád v práci. Když říkám pořád, tak myslím pořád. Ráno od půl šestý večer do půl sedmý. Nebo je někde na pracovních cestách. Dneska mám narozeniny. Máma odjela brzo ráno a já nevím kdy se vrátí, jestli dneska, zítra, za týden. Díky mobilům aspoň ví, že sem byla u doktora, dostala krásně bolestivou injekci a pak výlet na chirurgii s objednávkou za vyndávání střepu z palce za plného uspání. Krásný dárek. Všechno to bych vyměnila za to být se svou mámou víc času.
Avšak Ally mi dala krásný dárek. Naprosto fantasické fotky Peleka. Tlak se ze 105/50 pomalu vyřítil na 205/100. Hell yeah. Aspoň to nakopne můj tlak. Ale stejně mám chuť někam zalíst a brečet.
A slavit? Asi na 9gagu. Tam dokážu zapomenout na všední bolesti. Sednu si, namažu si chleba pomerančovou marmeládou, pustím si Within Temptation a zavřu svět okolo sebe.

Když pominu všechnu tu šílenou náladu z narozenin, šílím z demence českého zdravotnictví. Na konci létea jsem si o střípek rozsekla palec u nohy. Začlo to bolet jak cyp. Můj obvdoní lékař mi do doporučení napsal že mám jít na chirgugickou ambulanci. Tak sem šla. Nepochopím, proč máme tak šílené obrovské areály nemocnic, kde to tam celý musíte třikrát obejít, než najdete to, co potřebujete. Na chirurgické ambulanci mi řekni, že tam ještě nemám být, poněvadž mi ještě nebylo osmnáct a poslali mě na děstkou chirurgii do jiné budovy. Ta byla úplně přecpaná a já tam asi půl hodiny stála s tou ukrutnou bolestí v noze, načež mi sestra vynadala, že jsem špatně, že musím na dětskou chirurgickou ambulanci, což bylo v budově naprosto jiné než mě předtím řekli. Avšak úspěch, zde nikdo nebyl. Místní doktorka mi nevěřila věk a tvrdila že vypadám jak něčí máma a dost jí skleslo když si přečetla rodný číslo, avšak pak měla neustálý výtlem z toho, že sem si něco vrazila do prstu. Zrentgenovali to a za tejden si tam udělám lehárko. Půl roku mám v palci ceňtákovej střep a nevím o tom? Hell yeah.

Co se týče věci s cosplayem, nejsem způsobilá s tím pohnout. Nemám energii obíhat obchody a schánět to co potřebuju, máčer ruce v lepidle a tvarovat zbroj nebo hledat látku se správným odstínem tmavě růžovo-červené.
Can I has memez?

20. února 2012 v 22:02 | Tobinka |  Fialová popelnice

Dělám všechno proto abych nemusela dělat seminárku na Itaštinu. Hlavně sedím na 9gagu, balím Peleka, dělám cosplay, rebloguju kdejaký sajrajt na tumblru.
Hey, ještě sem nedostala pětku z matiky a to jsem na školu ani trochu nehrábla. Byla jsem na plese a balila jsem naší krásnou dějepisářku. Třeba za toho panáka a pochvalu šatů bude jednička z dějin...když se odrostlá yaoi fangirl a odrostlá hetalista chce učit vědu světových válek, jde to špatně. Dokonce i na češtině jsem zabodovala díky načtenému Sherlocku Holmesi.

Yey. Nová fotka z nového Star Treku 8)
Quinto má ale hnusný nos a Nimoy tweetuje šíleně deptající zprávy.


Hej. Konečně jsem viděla všechny tři sequely ke Star Wars. Qui-Gon s Obi-wanem se šíleně shipovali. Kůli nim nemůžu pořádně spát. Co se týče Skywalkera, posral to už když se narodil. Jejich 'sexual tension' je tam taky dost husté, ale ten buzík zbouch Padmé a tu ve snaze zachránit vlastně zabil. Debil.

(Víte že ta Johnova animačka sedí skoro na každou písničku? :D)

Yey. Super strašně moc že šíříte link na můj blogísek a některý věci by si neměli číst určitý lidi, nebo se kůli nim nevdám :DA teď ta Itlaština. !

Kirk/Spock: Na tenkém ledě

15. února 2012 v 22:32 | *poker face* |  Z mojí ruky
Nemám ráda povídky z bezduchým sexem. Ale přijala jsem výzvu. Mise splněna. Výplod chorého ženského mozku.
Za všechny faktické nesrovnalosti se omouvám.Autor: Tobinka
Fandom
: Star Trek TOS
Přístupnost: R-18; pwp, OOC
Pár:
K/S
Poznámka:
Když venku tak hezky sněží, a my mrzneme doma, protože máme dost rozumu na ta, abychom šli ven. YEAAAAAAAAAAAAAAA


Kirk/Spock: Spojeni

14. února 2012 v 21:02 | Tobinka |  Z mojí ruky
Tatadá tata tatadá tadadadá dadadá. Yes. Po roce tréninku a sebezapírání jsem napsala a DOPSALA povídku. Cha. Jak příhodné, ano, romantika, a zrovna v tenhle šílenej den. Choo. Jé a jdu na maturitní ples naší školy. To to dopadne. Alespoň mi to pomůže nemyslet na Peleka.

Sosejte a kdo to ukrande, je synem klingonů.
Autor:Tobinka
Fandom:Star Trek TOS
Přístupnost: Všem
Pár: K/S
Poznámka:Povídku jsem psala na části, s pauzami a tak, a je možné že jsou tam blbosti. Jsem vysátá. Zase rok nic nenapíšu.

Edit: Ne, nemyslím si že McCoy je starý a neschopný pohybu, tou větou je myšleno prostě to, že na můstek vběhl jak rychle jen můžr 45tiletý lékař běhat.


"Kapitáne, štíty na 50ti procentech, téměř všechny paluby hlásí škody, 19 raněných" stačila ještě Uhura oznámit než dostali další příval zásahů od neznámé lodi neznámé síly.

Kirk měl ve tváři zoufalý výraz. Enterprise neměla skoro žádnou šanci oproti té druhé lodi. Neodpovídali na žádnou komunikační frekvenci, warp motory vysadili a sotva se drželi na impulsních. Nebyla zde žádná šance na únik. Ozval se zvuk lodní komunikace.

"Tady můstek, co pak Scotty?" Odpověděl Kapitán.
"Pane, máme problém, jestli dostaneme ještě jeden zásah, impuls vysadí úplně a nezaručuju se, že to opravím" zahuhlal do lodní inženýr.
"Scotty, zkus se to udržet co nejdéle, možná ty motory ještě budeme potřebovat"
"Dělám co můžu-"
Inženýr nestihl dokončit když loď zasáhla energetická vlna.


Oh my god, he's wearing a fez!

7. února 2012 v 21:50 | T |  Z druhého konce vesmíru

Nijak zvlášť se mi Chameleon circuit nelíbí, ale tahle písnička je neuvětilně chytlavá.
Defakto vyztihuje obsah 5té série Doctor Who. s příšerným bezobočňákem. Ale musím o něm mluvit hezky, mám ho na diáři. Bože, doufám, že brzo chcípne. Co naplat, že je 11tej a Páni času mají jen 13 regenerací. Ale nadruhou stranu by to mohlo být ještě horší, i když existuje odpornější chlap než Matt Smith? No uvidíme co ten Moffat zase vymyslí za chujovitost.
A. Potlačila jsem závislost na slashi. Když zrovna nemám svou 100procentní lesbickou náladu, jedu po chlapech jako pes po uzenym. A to se mi stalo. Posledost cosplayerem Spocka - což mi znepřijemňuje všechen slash který čtu, protože na Sherlocka je toho pidimálně. Pokaždý když si pustím nějaký slashklip nebo otevřu fanfic, objeví se mi jeho obraz v mysli. Vlastně je to pořád. A stává se mi to s každým slashem který čtu. !!! Myslíte že se seženou dobré fanficy na StarWars?
Ještě navíc to trauma z Black Mirror 01x01. Před rokem, touhle dobou by mě nenapadlo, že britové točí necudnosti. Pak jsem začla koukat na Torchwood a tomu podobné teplárny. A myslela jsem že už nic šílenějšího netočí. Jestli z něčeho mám trauma je to Lidská stonožka / proč o tom pořád mluvím?! / a Black Mirror. Black Mirror je třídílná nezávislá minisérie. Každý díl má vlastní příběh.
Nekoukejte na to. Budu si ještě dlouho třídit myšlenky a vyrovnávat se s tím, co jsem vlastně viděla. Nejde ani o odpornost, ale o psychické vyrovnání. Fujble.

Víte že na Youtube je celý DoctorWho film?
Asi jediná věc která mi pomáhá nemyslet na Peleka. A pak Madoka. To je neuvěřitelně fantastický seriál. A přišla mi paruka na cosplay. A budu mít látky. Nikdy v životě jsem se na žádný cosplay tak netěšila. Asi proto že nebudu muset dělat žádný roleplay. Ta postava mi fantasicky sedí. Taky jsem u toho vyrůstala.


Smečkový reflex ~ PRGFF12

5. února 2012 v 21:07 | T-biňák, chibivulkánka456 a nebo zabijtetonežsetorozmnoží |  Minové pole

Report z Pragoffestu psaný na Pragoffestu.
Kapitánův deník, Pravdatum 5.2.2012/1:10
Jsou dvě hodiny ráno. Nemůžu spát a nemůžu na tumblr. Diagnostikovala jsem si nemoc, kterou trpí převážně yaoi fangrils a vlci. Smečkový reflex. Výrazné změny v mém chování po nalezení spřízněné osoby, jejíž jméno je pro mě nezapamatovatelné, jsou neodpustitelné. Tichá voda břehy mele. Potkala jsem své Star Trek cosplay idoly, a nějakým způsobem s nimi i započala přátelskou konverzaci, avšak můj status poklidné trekkie byl přednáškou o K/S slashi značně poškozen, až zničen, a nahradil ho status 'odstranit' . Díky oné slečně, se kterou jsme se daly do náruživých debat o vztahu mezi Spockem a Kirkem, mě teď pravděpodobně nenávidí. Po přednášce se promítá film, který se mi nelíbí. Začala jsem vlčet. Měla jsem někoho na rozebírání erotických podtextů v původní sérii Startreku, a neměla jsem zábrany. A tak jsem vypustila své nezrkotné já napovrch. Přestávala jsem se poznávat. Nestydím se za fakt, že ke StarTreku mě dostal slash, nebo spíše nedostatek slashe na fandom, na který jsem četla v době, kdy jsem StarTrek začínala sledovat.
Opilost řekla bych. A nebo skutečně smečkový reflex v plné síle. Dva nebohé chlapce mám asi na milionu fotek, a aktuálně kempím před ST místností, a stalkeruju. On je jeden kousek ode mne, a původně jsem si myslela, že konečně budu mít někoho na pokec, a ono se to celé jaksi podělalo. Před pány jsem nenuceně prohlásila, že je shipuju od té doby, co jsem našla jejich fotky a pak zhlédla video a výraz jednoho z nich mě šokujícně uzemnil a pak mi došlo, co to vlastně kurva dělám za cypoviny.
Na jiných conech předtím jsem asi tento smečkový reflex nevnímala, nebo byl potlačen silnějšími jedinci, a nebo to semnou v porovnání s nimi nebylo tak špatné.
Myslím, že se spíše budu držet prvotního plánu nevystrkovat růžky.
Co se týče samotného Pragoffestu, program je/byl skutečně velice nabitý, stalo se mi i to, že jsem se dostala do hladové krize, měla jsem asi 6 přenášek a promítání zasebou a bylo to tak natěsno, že jsem se prostě nestihla najíst.*huuu, teď tu prošel Váša 8D* Nejhorší na to bylo, že se mi křížily programy, na které jsem skutečně chtěla, inu nakonec to dopadlo tak, že jsem nešla ani na jeden a vyřešila výše zmíněný problém z výživou. *omg, někdo tu chce něco Polsky a dost řve...najít klidné místo se zásuvkou je technicky nemožné.*
O čem by se dalo mluvit a skutečně mě to velkolepě zaujalo byla 'Posádečka'. Startreková verze partičky. Když jsem si myslela že na Portyho přednáškách o životě či soužití s Japonci umřu smíchy, byla jsem asi hodně mimo. Dlouho jsem se tak dobře nezasmála a neprodloužila si život, a jak se zdá, v měsíci mých narozenin, měsíci, který nesnáším, a možná ještě nějakou dobu potom se stejně dobře nepobavím. Na moje šílenkářské výlevy z Bena Cucumberbatche to skutečně nemá. Lidé, co Trekken pořádají, jsou skutečně zajímavá skupina lidí.
Pak stojí za zmínku přednáška o Cosplayi od Alfreda a Myry, která ne že by rozšířila mé znalosti ze světa cosplaye, ale rozhdoně mi ulehčila krizi zda-li se na zamýšlenou postavu hodím či ne, a jak mám vystupovat, chci-li někdy své jméno slyšet na postu vítězů. *šmarjá, začínám mít hlad >:*
Mám pocit že těm dvěma - Johansonovi a P..někomu - se už dneska neomluvím, takže to vidím že se zašiju do SeriesConu na šílené promítání písniček z Glee.
Poznatek dne: Jít na 'Top 10 G/L seriálových scén' před 'Kirk/Spock, to co jste nevěděli a báli jste se zeptat' není úplně dobrý nápad. Mít psychický i fyzický orgasmus z Johna Barrowmana je zaručený způsob jak nepřežít K/S ve zdraví a v míru v duši.
Kapitánův deník: Konec. Pravdatum 5.2.2012 1:39

Dodatek: Lidé mi tu říkají Spock nebo alespoň vulkánec. Ne jak ti trotlové na Akiconu - prej romulan. Pche.

Dodatek k dodatku: Nikdy otevřeně neříkat jak jsem se dostal ke StarTreku, dostal-li jsem se k němu přez slash a to výhradně předn cosplayery hlavních protagonistů tohoto fandomu.

Dodatek k dodatku dodatku: Asi jdu spát. Je nuda.


O Pragoffestu po Pragoffestu
Kapitánův deník, Pravdatum 05.02.2012, 14:34
Je dobrý nápad kout železo, dokud je ještě teplé, a tak se pokusím zapsat z Pragoffestu co nejvíce po cestě domů.
Wůhů. Spala jsem asi 6 hodin, ale prolomila jsem ledy s Pelekem a Johnansonem *mwhahahaha *
Yay. Mám naprosto zdegenerovaný mozek, když jsem si ve čtvtek kupovala lístek na metro a házela tam padesátikačku, kterou mi to samozřejmě nebralo a nějaký čech mi anglicky řek že to padesátky nebere a já česky zaklela a následně anglicky odpověděla. Zabijte mě někdo. Do svého seznamu dokonalých mužů, který niní má 6 jmen, jsem přiřadila nějakého borce, který překládá hry a pracuje v xzone. Jeho přednášky - byla jsem asi na 3 z 6 - byli neuvěřitelné zábavné a on skvělý přednášející. Jeho přednášky se pro mě staly prioritou v game linii a už si nenechám ani jednu ujít.
*mwhahhahaha, já mám vlastně pořád nalepené ty uši, whííí*
Už toho více říct nemohu, neb je všechno husté popsáno v článku Pravdata 5.2.2012/1:10.

Celý con, ačkoli na první pohled působí víceméně chaoticky, avšak pod slupkou se ukrýává nádherné jádro, bych hodnotila velice kladně. Nechci se předbíhat, ale řekla bych že je to jeden z nejlepších conů pro Geeky na který se dá jít, tedy samozřejmě po Festivalu fantazie. Dokonce se mi líbil víc než většina předchozích Anime conů. Možná že i díky pestrosti programu, člověk se prostě nenudil.
Díky Pragoffestu se mi vyrovnal harmonogram conů zastoupených v každém ročním období.
- Pragoffest + Animeshow/Lipsko/Starcon + Animefest + Festival Fantazie + ComicsSalón/Fancity + Akicon -

Podle mě by to sneslo ještě víkendovou vánoční akcičku. Nějaké promítání a tak. No ono se snad časem něco najde, ukecat Vaška by nemusel být problém. Silvera na to. Ale dosud jsem ho nepotkala, bude to pravděpodobně Pravdoffestový mýtus.

T.

Křehké věci

1. února 2012 v 22:19 | Tobinka |  Minové pole
Ať jste si představili cokoli, jedná se o knihu.
Knihu která mi dost šíleným způsobem zničila představy o světě. Nečtěteto ve 14ti, je to poměrně šílené a není to pro slabé povahy.


Neil Gaiman: Křehké věci
Tajemný cirkus vyděsí publikum na jediném mimořádném představení a pak zase zmizí do noci, přičemž si jednoho z diváků vezme s sebou...
V novele odehrávající se dva roky po událostech z románu Američtí bohové navštíví Stín staré skotské sídlo, aby vzápětí zjistil, že se stal hlavním účinkujícím v prastarém obřadu zahrnujícím stvůry a smrt...
Slavný detektiv Sherlock Holmes musí v Hugem oceněné povídce zasazené do podivně proměněné viktoriánské Anglie vyřešit nanejvýš neobvyklou vraždu člen královské rodiny...
Dva chlapci se pozvou na mejdan a setkají se tam s dívkami svých snů - a nočních můr...
Členové exkluzivního epikurejského klubu si stěžují, že už ochutnali všechno, co se dá jíst - s výjimkou legendárního, velice vzácného a krajně nebezpečného egyptského ptáka...
Osm let poté, co ve velké Británii vyšla kniha Kouř a zrcadla (a o pět let později i u nás), nashromáždil Neil Gaiman dost povídek a jiných kratších literárních útvarů, aby se z nich dala sestavit nová sbírka. Jsou v ní strašidelné, humorné i velice zvláštní příběhy, povídky, které získaly prestižní ceny, i ty, které zatím vyšly jen v naprosto okrajových tiskovinách, na internetu nebo vůbec nikde, a obsahuje také novelu doplňující knihu Američtí bohové.

Povídky:
- Studie v smaragdové (A Study in Emerald)
- Když říjen vládl (October in the Chair)
- Zakázané nevěsty otroků bez tváře v tajném domě noci děsivé touhy (Forbidden Brides of the Faceless Slaves in the Secret House of the Night of Dread Desire)
- Křemínky uličky paměti (The Flints of Memory Lane)
- Zavíráme (Closing Time)
- Hořká usazenina (Bitter Grounds)
- Jiné lidé (Other People)
- Upomínky a poklady (Keepsakes and Treasures)
- Postarej se o ni, a ona se postará o tebe (Good Boys Deserve Favors)
- Fakta v případu odchodu slečny Finchové (The Facts in the Case of the Departure of Miss Finch)
- Zvláštní dívenky (Strange Little Girls)
- Harlekýnský Valentýn (Harlequin Valentine)
- Problém se Zuzanou (The Problem of Susan) - Z téhle povídky budu mít doživotní trauma a strach ze lvů
- Jak myslíš, že mi je? (How Do You Think It Feels?)
- Patnáct obrázkových karet z upírského tarotu (Fifteen Painted Cards from a Vampire Tarot)
- Krmiči a jedlíci (Feeders and Eaters)
- Záškrt tvůrce nemocí (Diseasemaker's Croup)
- Nakonec (In the End)
- Goliáš (Goliath)
- Stránky z deníku nalezeného v krabici od bot zapomenuté v autobuse Greyhound někde mezi Tulsou ve státě Oklahoma a Louisville v Kentucky (Pages From a Journal Found in a Shoebox Left in a Greyhound Bus Somewhere Between Tulsa, Oklahoma, and Louisville, Kentucky)
- Jak si na večírku povídat s děvčaty (How to Talk to Girls at Parties)
- Sluneční pták (Sunbird)
- Vládce glenu (The Monarch of the Glen)

Poezie:
- Vílí reel (The Fairy Reel)
- Tajná komora (The Hidden Chamber)
- Zhejkalit se (Going Wodwo)
- Lokny (Locks)
- Pokyny (Instructions)
- Můj život (My Life)
- Den, kdy přiletěly talíře (The Day the Saucers Came) - Naprosto kouzelná báseň, nedalo mi to a ještě pořád si něco pamatuju
- Vymyšlení Aladdína (Inventing Aladdin)

Nakonec je to ale moje nejoblíbenější knížka. Pokaždé, když ji čtu, objevím tam nějaké poselství. A Gaiman na Tumblru strašlivě spamuje :D
Inu. Počtěte si. Já si jdu užít na Pragoffest >8D