Březen 2012

John Carter of Mars.

28. března 2012 v 21:47 | Tobinka |  Z druhého konce vesmíru
Tobí opět vyrazila do kina na kasovní trhák. A krom telefoního čísla na trekkie-nerd-provozovatle kina si odnesla epický zážitek z filmu, na který šla z hecu.
(To je švanda, koukat na trailer znovu, když jsem ten filmek už viděla)

Tak pěkně od začátku. To jsem, jako každý nerd/geek/kdokoli kdo má rád kvalitní filmy a ne sračky jako Twillight, šla do kina na Star Wars ve 3D. Smozřejmě promítali teaser na Hobbita, byla jsem z Freemana naprosto tutová a tuhá. A pak něco, co vypadalo nejdřív jako Prince of Persia, později jako Star Wars a ke konci jako Avatar. Všem nám tam šla hlava kolem, zvlášť když trailer doprovázela skladba od Led Zeppelin, která vzrostla v epickou skladbu, kterou známe z normálních trailerů. Blbost.
"Zase natočili nějaků kokotinu, splácali všechn dohromady, trapáci"
Mávla jsme nad tím rukou a užívali si Star Wars. Načež jsem asi týden na to szase trávila veškerý volný čas na youtube. A jak to hází ty šíleně protivný reklamy, hodilo to trailer na Johna Cartera. Vidím to a hned si vzpomenu na tu koninu ze Star Wars. Tak si ten trailer z nudy rozkliknu, a směju se ďábelským husto-smíchem, neb vidím, že mnoho lidí zdílí můj názor: "Star wars meets Avatar"
A hned pod tím komentík, který mě donutil se zamyslet, psalo se v něm že to je podle ďábelksy staré knihy, knihy napsané o 10 let dřív před narozením Lucase. To znělo jako výzva. Půjdu na to z legrace, z hecu, uvidíme kdo koho vykradl.


Po technické stránce naprosto bezchybně zorasovaný příběh, který, i když si myslíte že už skončí nebo tušíte jak, dokonale vás vyvede z omylu a překvapí vás, spousta nečekaných zvratů a obratů, prolínání děje, ale někdy polopatické jednání postav, to všechno má pulp fiction John Carter. Nedá vám pokoj, dokud se na něj nepodíváte až do konce.
Spoilery.
Příběh nás uvádí do New Yorku do konce 19. století, ke smrti Johna Cartera a k tomu, jak jeho synovec Ned dostává jeho deník. Ned ho otevírá, začíná číst a děj se přenese do války mezi američany a indiány, někam neznámo kam. John Carter, kavalerista, opustil své vojenské povinnosti a vydal se hledat poklady. V tuto chvíli přemýšlíte, jak se ten borec jako chce dostat na Mars. Žádné goa'uldské lodě, ani Enterprise. Čirou náhodou objeví jeskyni plnou zlatých žil a zvláštní malby na stěnách. I tu se jedné dotkne a hle, divný psycho mužík - thark.
Ale to se předbíhám, ještě před tím vším nás vypravěč zavede na Barsoom, jak se doopravdy jmenuje Mars, a vypráví o válce mezi dvěma městy/národy Heliem a Zodangou, která trvá nespočetně let, a jako deus ex machina, se objeví tři tharkové-legendy, poslové bohyně, a dají vládci prohrávající Zodangy zbraň, která mu umožní ovládnout celý Barsoom.
No a ten John Carter, zastřelí tharka a když umírá na Zemi - Jarsoomu, stihne ještě pronést říkanku, která je oba přenese na Barsoom.
John se probudí v neznáme krajině. Očekávané. Narazí na humoidní 4řkutý týpky, s kterýma se skámoší díky menší gravitaci, která mu umožní skákat výš a dál, což se jim zalíbí. Ve městě jeddaků se objeví lodě Heliosanů a Zdanganů a John zachrání Princeznu z Heliosu - Dejah Thoris. Do té se postupně zamiluje, zatímco ona mu naoplátku pomáhá najít cestu domů - Epickou cestou do chámu na řece Iss, kde se dozví, že onen talisman od tharků je jakýsi devátý paprsek a je jeho jediná šance na návrat,
Mezitím se má Dejah provdat za vůdce nepřátelského města, jak se později dozvíme, je to vlastně vůle tharků, kteří díky jejich svazku budou moci vymazat z Barsoomu všechny, co ví něco o devátém paprsku. Proběhně mnoho zvratů, z prvu kladené otázky jsou pomalu zodpovídány, a i když labilní John Carter odmítá bojovat, vzpomínka na jeho mrtvou ženu ho k tomu pošoupne. Děj se začne splétat dohromady. Pozemšťan překazí smrtonosnou svatbu na poslední chvíli, a ve finále, kdy s jeddaky pobije většinu Zodinganů si princeznu i vezme. Ale nějak tu zapoměl na ty zatrolený thorky, kteří ho v momentě překvapení šoupnou zpátky na zem.
Konečně se divák dozvídá proč se nechal pohřbít v kobce, která má dveře, které lze otevřít jen ze vnitř. Ale to ještě není vše. V deníku, který čte Ned mluví i o tom, že thorkové znají Jarsoom/Zemi, a že zde najde další medailon. Z deníku se dozvíme, že ho skutečně našel, a že prosí Neda aby hlídal jeho tělo před tharky, kteří ho pronásledují, protože pokus zemře na Zemi, zemře i na Marsu. Jen tak tam zmíní že už určitě četli ten deník taky. Nedík se rozběhne ke kobce a 'nečekaně' ji otevře. Avšak celé to byla jen pastičika, a ke konci filmu recitujeme s Carterem formuli, která nás pošle na Mars.

Dlouho jsem neviděla film, který by plynule rozvedl a spletl tolik dějových liníí a to vše naprosto logicky a fascinujícně vysvětlené. Dalo by se říct že je to film pro většinu. Nijak nenáročné sci-fi smíchané s dobrou fantasy. Některé části samozřejmě nejsou úplně uspokojivé, skoro až odfláknuté, ale ten film nemůže mít 3 hodiny.
Krásných 82% za děj a za zpracování. Je to důkaz toho, že film nemusí mít 15 dílů na to, aby byl dobrý a všechny dějový linie byly ukončené. Geniálně napsané. Škoda že těch knížek je asi 9 ;___;

Cosplay

28. března 2012 v 20:01 | T0bink4

Hotové:

Cosplay 2008

27. března 2012 v 11:28 | Tobinka
... Každý nějak s cosplayem začínal. Je to to nejlepší co v tom věku můžete udělat.

Anime: Naruto
Postava: Naruko
Popis: Postava vyskutující se v seriálu ani ne pět minut. Ženská verze Naruta. Šílená. Bylo mi 13, ok?


Nemám k tomu fotku. Je to jen takový návrat do minulosti, každej z nás nějak začínal. Někdo jako Ash Ketchum, někdo jako Naruko. Je to ta horší strana cosplayerství, když začínáte, nebude to nic světobornýho.

The Hunger Games.

26. března 2012 v 21:59 | Tobinka |  Fantastično
EDIT: Doma mám net jen do 22.00. Chyby fixnuty, školní net.

Tak jsem se jednou zase nechala ukecat svojí vážně úžasnou spolužačkou na sociální družení v podobě návštěvy kina a aktuálního novéh filmu, který podle fanosvské aktivity na fórech setřel Harryho Pottera a Sherlocka na dlouhou dobu pryč z Internetu.
Good luck and Happy Hunger Games.The Hunger Games je film natočený podle jedné ze tří knih od Suzanne Collins. Ale o knihách tu mluvit nebudeme, to si stejně přečtete kdekoliv.
Tohle je čistě můj dojem na film, nejsem zodpovědná že nesdílíte mé nározy, nebo že si přečtete spoilery.


Na film jsem do kina vyrazila bez jakéhokoli tušení, o čem to vůbec má být, že je k tomu i kniha a že to všechny tak šíleně nadchne.
Film začíná vyprávěním o vzniku "Hladových her", o 12ti krajích a jejich různými zaměřěními, o dvou splátcích z každého kraje.
Hlavní hrdinka je taková typická Mary Sue. Katniss, je její pravé jméno. Od začátku nám je naprosto jasné, že ona bude ta vyvolená do arény smrti, i když si to ve finále způsobila sama, když se dobrovolně přihlásila na místo své fluttershy sestry. Pak k ní vyberou takovýho nenápadnýho típka - Peetu. Zpočátku je to nekňuba, u kterýho věříte že buď chcípne na začátku, nebo tam bude rádobydramatická scéna kdy ho Katniss musí zabít.
Poté co je tenhle páreček vybrán putuje do Capitolu, hlavního města Panemy (doufám, že si to pamatuju správně). Děj začíná být zajímavý, město je velmi futuristické, stejně tak lid v něm. Všechn 12 párů putuje na Galavečer, představují se divákům a aby získali do hry sponzory, které mohou rozhodnout o jejich životě, musí zaujmout. O to se postará šílený stylista, Katniss s Peetou jsou oblečeni do latexu a zapálení, a ke všemu se tam chytnou za tlapky a zvednou je. O humbuk a popularitu je postaráno.
Girl on fire, a nějaký týpek vedle. dvojice trénují, snaží se zaujmout. Děj je napínavější čím dál víc. A pak, ani nevíte jak, najednou všichni stojí na loučce na plošinách, a sledují počítadlo do startu. Zazní vuvuzela a umře 6 postav. Všichni v zápasu a honičce za zásobami. Najednou je napětí fuč, postavy umírají jak na běžícím pásu, a pár znich vytvoří skupinku, která podle očekávání jde proti Katniss a Peetovi. Zajímavou shodou náhod tam všichni postupně natáhnou bačkory. A jako by se organizátoři Hladových her nemohli rozhodnout kdo vyhraje, mění pravidla, jednou že můžou být dva vítězové, když jsou oba z jednoho kraje, a ve finále, když poslední splátce natáhne bačkory, a zbyla Katniss s Peetou, rozkodnou, že vítěz může být jen jeden. WTF? Seriously?


První půlka filma je dobrá. Skutečně. Skvěle zpracované prostředí 12tého districtu plné chudých horníků je skvělé. Chytlavé. A pak, těšíte se na akci, na lov, drama. A máte prdlačku. Ale samozřejmě nemám nic proti lidem, kteří to začli zbožnňovat, nakoupili knihy a zanevřely na brýlatýho čaroděje a geniálního detektiva. Celý tumblr nemluví o ničem jiném.
Ano, líbila se mi jen půlka filmu. Deal with it. A mám už jen minutu a půl na dopsání článku. Gosh.

Když vezmu pohled na celý film, dávám tomu tak 60%.
A hurá na další kasovní trhák - Johna Cartera.

Doufám že to nebude mít další díl. Chci tumblr zase při starým. Byes.

Salamandra, Kikimury a bělovlasý

16. března 2012 v 21:16 | Tobinka |  Madness
Ne, není to Ezio Auditore, není to ani Skyrim, ale přesto je to skvělé-epické-návykové-fantastické!
Zaklínač.


Psal se rok 2007, kdy byli všichni vyjukaní z prvního Assassins Creed a polská společnost CD Projekt chystala vydání hry podle románu Andrzeje Sapkowskiho - Zaklánač. Obě hry se zapsali do dějin jako nejlepší ve svém žánru.
Příběh prvního Zaklínače nás posílá na Kaer Morhen, pevnost, kde jsou Zaklínači, elitní zabijáci příšer, vycvičováni. Jednoho nehezkého dne na pevnost zaútočí taký magič s kamarádem a bandu po zuby ozbrojených paďouchů, a s chimérou, rozhodnutí ukrást vám zaklínačská tajemství. Žel se jim to podaří. Vy se pak s Geraltem vydáváte do světa najít Salamandru, magiče s kamarádem a pokoušíte se je do jednoho vyvraždit.
Hra je to perfektní, avšak, někdy neuvěřitelně otravná, nadupaná od záčátku do konce. Velmi unikátní RPG. Každ vaše rozhodnutí a činy ovlivní budoucnost. - Zabijete vlkodlaka, který žere jen bandity, nebo ho zachráníte a on vám pomůže; pomůžete Elfům utéct nebo je bez milosti pozabíjíte, zachráníte rukojmí nebo pobijete bandity. Každé vaše rozhodnutí, každý váš čin ovlivní vaši budoucnost.

(Zaklínači jsou vyhlášení Romeové, často uslišíte hlášky na tohle téma a velmi vtipné)

Když sem Zaklínače poprvé zapla říkala sem si "jó, super, mám bělovlasýho kance, celou dobu mu čumím na prdel, tak pobiju pár třsořitek a veverek, dám nějakej bosfajt, vyexpím se a za pár levelů konec". Ach jak hluboce jsem se mýlila. Po prvních asi 25 hodinách hraní, jsem zoufale svoje dobrodružství ukončila, neb jsem neměla tušení jak dál, nicméně je tomu týden, kdy sem to zas zapla a nějak se nemohu odtrhnout. Tedy, vlastně ano, jsem na konci 3.tí kapitoly z 5 + Epilog, a mám zabít taků kurvu - Kikimuru, respektive jejich královnu /AN: omlouvám se za spoiler/, no a musím na ní kouzlem hodit strop. Jenže moje myška je rozbitá a tak Geralt zaakouzlí až tak na pátý pokus, což je pro mě bohužel pozdě, elixíry neelixíry. A tak mi nezbývá nic jiného, než opět sednout k rucežravým hmotám a lepidlům, pokračovat ve výrobě cosplaye a začít šetřit na novou myš.

Loni vyšla dvojka, mám jí taky, ale ten krám mi to nechce rozjet na plný kule. Geralt se mi seká a to tak že příšerně. FFFFFFFFUUUUUUUUU. Zapla jsem to jen na minutku, děj se odehrává 6 let po prvním díle.
Tož to všichni povinně kupte a začněte pařit, protože to prostě není hra, kterou dohrajete za jednu noc, jako se mi to stalo u posledního Assassins Creeda.


Mimochodem má hra český dabing, je velmi vtipný, a pomáhá si hru vychutnat a nestrácet čas čtením titulků, protože skoro každá postava ve hře, kterých jsou kavnta, má svůj unikátní dabing, někdy velmi zábavný. Ale u Geralta, mám neblahý pocit, že dabérovi se řeklo, že má dabovat zabijáka, a tak si to ten pán vyložil po svém, a z Geralta udělal jednohlasnou potvoru. Možná by stálo za to, nadabovat to ještě jednou ale pánovi vysvětlit, že Geralt není stroj, ale člověk, tedy z 90%. Zbytek mají na svědomí mutageny, a léta výcviku.


Age 45

11. března 2012 v 19:39 | Motherfucker king of Animus. |  Fantastično

Nevím jestli mám jen obsesi na Ryby, nebo je to špatná karma, či nemožná shoda náhod. Ale většina mých fuck-heartattack persone mají narozeniny v březnu. (Nagat, Tennante, Benny, Peleku, Megan, proč jste se narodili v takový blbý měsíce?!)
Všechno nejlepší k supersladkým 45tým narozeninám, Johne.
(Psychologycký fakt: Pokud se nám o někom zdá, znamená to, že se té osobě po nás stýská. - John ví kdo jsem?!)

John fakt na 45 nevypadá. Je jen o 10 let a 17 dní mladší než moje matka, a o 26 let a 19 dní starší než já. Je to jeden z těch, co nikdy nepoznáte jejich věk, když si ho nevygooglíte.
Mám šílenou chuť ho jít strašně hugnout. Nalepit ciferník na jeho svalnatou hruď a nasát jeho parfém. Sice by mi asi Scotty pak ustřelil hlavu brokovnicí, ale co už :')

Že vám Benedict Cumberbatch zničil život? Že nez něj budete forever alone? Mě to John udělal už dávno předtím, než jste vůbec Bennyho poznali.
Om nom nom.

A kdože jsou ti další? Bill Shatner 22/03/1931 a Leo Nimoy 26/03/1931, seriously, guys, ale nějakej vtip? >8D Sakra, ještě že teď máme prázdniny, můžu si dovolit trojnásobnou kalbu na vaše 81. narozeniny. A né že umřete dřív, než dostanu podpis. To by mě strašně naštvalo. Leo dělá skopičinky, třeba večeře s Quintem *selfcest, mein got* a Bill zpívá. Babča by se měla inspirovat, nemám energii ji několik hodin učit jak se mažoou esemesky z mobilu.


Promluvme teď o něčem naprosto jiném. Měla jsem zase ukrutně nudnou neděli, podělala jsem cosplay-armor a potřebala jsem aby to zaschlo. Tak jsem zapla AC:Brotherhood, vytáhla jsem ovladač a nehorázně jsem se rozvalila. Výsledek je takový, že mám konečně všech 12 věží sundaných a celé město zrenovované na 100 % . A jistě mi uvěříte, když prozradím, jak strašně se mi u všech templářů a kupek sena nechce dělat Romulovy katakomby a Leonardovy stroje. Je to motherfucking shit. Ale počet vedlejších misí klesá a klesá. Jednou to udělat musím :'D


Battlefield: Bad Assassin's Call of Total war: The Deception of black oops of kings.

6. března 2012 v 21:44 | T0bink4 |  Madness
EDIT: FUCK THAT SHIT, I AM GONNA PLAY THIS GAME!

Hey YOOooooOOooo! What The Fuck?
Váš první quest je vyjmenovat všechny hry použité v názvu článku, který naprosto vyztihuje obsah reveal teaser-traileru k novému Assassin's Creed.
TEN APAČ NEMÁ JIZVU. Apač proto, že si jen tak poběžíme po bitevním poli se sekyrkou (díky Gimli) a s lukem a šípy.


True story. Může mi někdo říct, co tam jako budem dělat? Rozhodneme o tom, kdo vyhraje válku, zabijeme Lincolna, budeme dohlížet jak si další apači rejžujou zlato?

"and so the revolutionary war ended...and not a single fuck was given since that day...just one song remained and was sung forever and ever,that song was..."nod at the bird and people die,everywhere,people die..."

Už pistole ve dvojce se mi nelíbila, byla dobrá na zastřelené jednoho niggy za jehož účelem jsme ji sehnali, a párkrát se mi šikla v Brotherhoodu při dobývání věží. V osekaném revelationu jsem ani neměla kuši, bomby sem si házela jen v tom tutoriálu a když bylo potřeba zabít na dálku, házecí nože potěšily. Teď z toho udělali solidní retro střílečku s indiánama.

Nicméně zdá se, že tenhle Connor, jak se má jmenovat, bude ještě větší troll než Altair, se kterým se po skoku do vody objevilo černo a nápis DESYNCHRONIZOVÁNO. Neuměl plavat. Ale tenhle Connor, podle toho co se řeklo nebude ani užívat staré dobré úžasné pohyby, kdy jste nebohé stráže kopli do kulí a následně sťali hlavu a tomu podobné. Takže všechno to, co jsme se jak debilové učili bude v tahu. Co se týče grafiky, nevypadá úplně nejhůř, ale oni nemyslej na lidi, co maj hluboko do kapsy, takže my se staršími stolňasi si holt zas užijem velký hovno.

A k příběhu, skutečně by mě zajímalo, jestli použijí engine ze Zaklínače, což by mohlo kompenzovat to, jak moc to pokurvili, dovolí nám větší zásahy do vývoje děje, protože to renovování městečka se po čase stalo nudným, nebo to prostě bude daná šílená dějová linie s pár možnostmi odskoků jakožto verbováním nebo dělaním nějakého toho puzzlíku. Možná se na to dívám skepticky, ale určitě si to zahraju abych měla o to víc důvodů kritizovat to i dál, nebo se opravit.

Ah. Už vím co mi to přípomíná za hru. Jednu stařičkou kterou znají jen klasici mezi klasiky. Desperados. Měli jste takého Indiana Jonese a zachraňovali jste otroky v bavlně, zabíjeli zkorumpované starosty měst a bandity a navraceli Mexiku a zvyšovaly jeho ekonomiku kupováním koníčků či polí. Celkem skvělá a chytlavá strategie, i v příběhu i v hratelnosti.
Ano. V žádném z AC serie prostě nepřeskočíte titulky na konci. Naštve vás to, protože ty u Revelations mají přez hodinu.
A já jdem dostala týden Star Wars The Old Republick zadarmo. Adios Bitchez.

A řešení questu: Battlefield: Bad Company
Call of Duty Black Oops.
Total War: Shogun
The Witcher: Assassins of the kings
Uncharted: The Drake's Deception
Assassin's Shit-eh Creed ^^"

Assassin's Creed: W.A.R

4. března 2012 v 14:05 | Tobinka |  Banány
Vzpomínáte na tohle video? Vskutku úžasné. Ale okokoukané, řekla bych. Autor si to řekl asi taky, a udělal další.


TARDIS v lahvi.

4. března 2012 v 14:03 | Tobinka |  Z druhého konce vesmíru

Člověk si tak projíždí tumblr a narazí na tohle. Kdo mi to sežene? :3

AMV • Pencilhead

4. března 2012 v 14:01 | Tobinka |  Fantastično

Dlouho jsem nenarazila na tak krutopřísné amv. Nějak se na to musím koukat pořát dokola :'>