Prosinec 2012

The Hobbit: Unexpected journey

19. prosince 2012 v 23:57 | Tobinka |  Fantastično

Far over, the misty mountains cold,
to dungeons deep and cavenrs old,
the pines were roaring on the heights,
the winds were mourning in the nights,
the fire was red, it flaming spread
the trees like torches, blazed with light...

Je tomu přesně týden co do českých a světových kin dorazil tenhle kousek. Očekávaná Neočekávaná cesta Bilba Pytlíka.

Vykašlu se na recenze, protože ty jsou všude a furt a pořád.
Za ten týden jsem to stihla vidět dvakrát.
Dvakrát v angličtině s titulky. Z dabignu jsem slyšela posledních 15 minut a myslela jsem že mi vykrvácí uši. My kokoro went dokidoki.

Takže si to shneme:
1. Kdo sakra dělal ty překlady? Půlka je geniální a půlka úplně debilní. Jakože fakt - přeložit "troll" jako "zlobr" ? SRSLY?!
2. Nazvala bych to "Shipování pro pokročilé" protože najít v tomhle množství shipů ty fakt dobrý není lehký
3. Český dabing je horší než si myslíte že hrozný být může.
4. Všichni/Kili
5. Ta část v té skřetí jeskyni je asi nejhorší ve filmu, dokonce i CGI vypadá hrozně nepřirozeně.
6. Thorin/Všichni
7. Saruman žárlí na Gandalfa, protože jemu Galadriel dala, a Sarumanovi ne.
8. Čekala jsem kdy se Thorin vrhne na Bilba.
9. Bilbo je John Watson.
10. Elrond/všichni elfí samečci
11. Smaug je rozkošný
12. Kristen Stewart by se měla od Gluma naučit výrazy.
13. Svítivej meč je ultrapraktickej v nenápadným boji.
15. Fili/Kili - aneb jak utekli poníci
16. Radagast je asi největší týpek ve filmu.
17. Ne, neshipuju ho s Gandalfem.
18. Shipuju.
19. Chci kondičku těch trpaslíků.
20. Kdy bude další film?
21. Po druhé je to hrozně nudné. Takže půjdu na 3D. A půjdu do IMAXu, protože chci tu 9ti minutovou ukázku ze Star Treku.
22. Ten druhej režisér ( jo, fakt jsou dva ) ten film pokundil. Dělal přesně ty části který jsou divný - Azoga a krále Skřetů
23. Smaug the dragon: Colored in infinite gaynes of Benedict Cumberbatch.
24. Necromancer a jeho 3 vteřinový vstup který mě naštval.
25. Frodovo zbytečné cameo.
26. Bilbův (Freemanův zadek)
27. Jak se držej na těch ptácích když letěj v jednu chvíli skoro svisle?
28. Kili/Fili...a za celejch 6 hodin jsem nezjistila kterej je kterej *musela se na to kouknout na Googlu protože v tý scéně kdy se představujou na to vždycky zapoměla nějak záhadně* Fili vypadá jak Cage..
29. Tumblr spí nebo co? Fandom mrtvej.
30. Ian McKellen.

Protože 31 je debilní číslo, vzdám hold epickému soundtracku, který se tam pořád opakuje až si ho zamilujete i když nechcete tady v téhle samostatné větě. Protože Song of misty mountains se vám dostane pod kůži téměř ihned.

Co mě ale na filmu zklamalo bylo Deus Ex Machina. V 160minutovém filmu třikrát stejná situace. Kvůli tomuhle si přečtu knihu. (Ano, nečetla jsem to, fuck me, right?) Trpaslíci v nesnázích - z ničeho nic je zachrání Gandalf. A zase. A zase. Ne vážně, jednou by to bylo cool, dvakrát trapas, ale třikrát je to bída která seká film dolů. Věřím že minimálně ve dvou případech by se Thorins' 13 vklidu vysekala ven.
A taky Bilbovy myšlenkové pochody. No, jsem zvědavá na další díl, protože tady se nám charaktery rozvíjely a myslím že ještě mají dost potenciálu ukázat co v nich je.
A taky tam nikdo neumřel. Ale pamatujete na LOTR? "Zde leží Balin, nejudatnější z trpaslíků..." Jo. Balin. Takže bude jen Thorins' 12. ALE. Vedle hrobu seděla další kostra trpaslíka, který psal, co se dělo. Pápá Ori. A neřikejte mi že to je spoiler. LOTR viděl a čet snad každej. Prostě jen souvislosti.

A to je ti orlové nemohli vysadit blíž té hoře?
Hlavně že máme to nejhorší za sebou.

Ale je to boží. Nacpat jednu knížečku do tří megafilmů. Hobbit mi přišel hrozně ucouranej, děj se táhl pomalu a i když bylo spoustu akce, vlastně se tam nic moc převratného nestalo až na klíčové prvky - setkání party, prsten a tak dále. Proto se mi to po druhé nelíbilo. Například Avengers jsem viděla 6x v kině (neptejte se kde jsem na to vzala) a pořád jsem byla stejně zaražená do křesla jako prvně. Tohle mi u Hobbita chybělo, ale musím pořád myslet na to, že je to vlastně pohádka. Trochu dramatická boží fantazácká pohádka.
Filmography 2012

17. prosince 2012 v 18:31 | Tobinka |  Fantastično

Nejlepších 7 minut na youtube.

Assassins Creed III

8. prosince 2012 v 13:43 | Tobinka |  Fantastično

Ajé. Ajéé. Spoilery.

Ehehe. Když si vzpomenu na tenhle článek kdy jsem byla z AC3 patřičně rozpačitá, nechce se mi věřit že hru už mám za sebou a nevím jestli souhlasit s kladným nebo záporným pohledem na věc.

Já opravdu nevím, co si o té hře mám myslet.
Říká se, že ji vytvářejí od vydání Assassins Creed Brotherhood a říká se, že je to nejlepší hra v sérii.
Pardon? Kde že je nejlepší? Jo, v hratelnosti. Jenom v hratelnosti. Ale to nestačí. Opravdu. Chtěla jsem si to zahrát už jen tak z principu, protože mám ráda všechny díly série, nezáleží na tom jak moc otravné jsou (AC1 a Revelations).
Tohle mě doopravdy dorazilo.
Skutečně nerozumím tomu, proč a jak jsou některé společnosti a někteří lidé schopni ohodnotit to 90% a více. Opravdu ne.
Dohrála jsem to za 14 hodin. 14 hodin. Já, která jsem největší lama mezi gamer girls, a dělala jsem některé mise 20x, jsem to dohrála za pouhých 14 hodin. Už když jsem po prvních dvou a půl hodinách dohrála první dvě sekvence, docela jsem se vyděsila. Nejdřív jsem se bála, že mám špatnou verzi hry, nebo že mi tam něco chybí. Ne. Ta hra je krátká. U dvojky jsem ztrávila několik týdnů, u Brotherhoodu taky. Revelations zmiňovat nebudu, je stejně zoufalý jako AC3.

Příběh, který značně pokulhává a je absolutně ale absolutně nudný, nezajímavý a obyčejný a nakonec ještě zklame, jak Connorova část, tak i Desmondova.
Popravdě řečeno, Connor je ve hře naprosto zbytečná postava, a jediné co mě nutilo tu hru hrát byla ta Desmondova linie. Byla dobrá, ale dobrá je za 3. Desmondova část mohla být dvakrát delší a akčnější.
Ano, akce.
Vždyť víc než půlka hry jsou cutscenes, videa a animace, které nemůžu ovládat. A minimálně půlka těch věcí by se dala zahrát. Proč nás o to připravili?
Je strašně krásné, že Connor a Haytham ovládají perfektní bojová dechberoucí komba a interakce s prostředím je nejlepší, jakou jsem kdy ve hrách zažila, ale hra vůbec nevyužila svůj potenciál a nakonec z toho vzniklo něco, co zahrajete za noc, pokrčíte nad tím rameny a zapnete hru jinou.
Ta komba, bojový styl, je to úplně jiné než v předešlých dílech. Nejdřív jsem na to slušně nadávala, ale když jsem se to v 9. sekvenci konečně naučila správně, přišla jsem na to, že to zas tak špatné není a že je to vlastně lepší než v přechozích dílech.
Co se týče výběru zbraně, to bylo šílené. Nic jako přehledné kolečko zbraní pod klávesou Q, kterou se naopak střílelo, což byl největší chuj vůbec, ale chápu že to jinak nešlo. Ani zapískat na koně ne, prostě změnit zbraň pod klávesou Q a pak zapískat. A pak zase vybrat zbraň. No nic no.

Tohle moje vyjadřování je hrozně chaotické, protože opravdu nevím, jak se mám cítit a co si mám myslet.

Příběh, kterak se naprosto dutý vymaštěný chlap snaží zabít templáře, který mu zapálil vesnici a pomstít se tak z naprosto ubohých důvodů, nemaje tušení o něčem velkolepějším je asi tak zajímavý jako zápletky v Twillight sáze. Neříkám že Eziovy prvotní záměry byly odlišné, ale přeci na konci hry dostal jeho boj s templáři nový smysl v podobě záchrany světa skrze artefakty, které musel odkázat Desmondovi. Ezio se na boj s templáři díval globálně a celá hra byla tak situovaná. Connor všechno dělá z osobních důvodů. Mám pocit že se ani nesnaží hledat hlubší myšlenku.
A ano, Connor je tam úplně zbytečně. Mnohem zajímavější a příběhvě výraznější je jeho táta. Haytham, templář každým coulem, který je mimochodem znalý v asasínském umění, je pravý opak svého syna. Je chytrý, charismatický a jeho záměry alespoň vypadají zajímavě. Když se pak později ve hře objeví a spolupracuje s Connorem, snaží se mu jeho ignoranci vymlátit z hlavy a já jsem zjistila že jeho slova dávaj smysl a že vesměs tvrdí tak nějak to, co asasíni v předchozích dílech.
Connor je zbytečná postava, mělo to být o Haythamovi. Opravdu mělo. Mám namysli, Connor se celouu dobu honí za Haythamem a Charlsem Lee, a dvě sekvence před koncem zjistí, že má vzít Haythamovi jeho náhrdelník a schovat ho někam, aby ho našel jen Desmond. On vůbec nemá šajn o nějakých "těch, kteří přišli předtím" a je mu to fuk. Ale když už teda z idiotských důvodů Haythama zabije, zjistí, že náhrdelník u sebe nemá a tak má alespoň trochu záživnější důvod proč Charlse Leea zabít. Až do téhle poslední sekvence je Connor k ničemu. Mohli jsme hrát za Haythama. Měl totiž celou dobu náhrdelník u sebe, ale než umřel, tak ho předal dál. Pak ano, pak je indián k něčemu, sebere náhrdelník a zahrabe ho. Dobře, Connor se snažil zachránit svůj lid atak dále, ale stejně mám pocit že pro to Haytham udělal víc než on.

Co mě potěšilo byly převleky v nějakých misích. Konečně jim došlo že budou méně nápadní, když budou vypadat stejně.

Naaaah.
Jsem tak naštvaná a zklamaná.
Prostředí je perfektní, hratelnost taky, soundtrack mi rozbušil srdce u těch důležitých úkolů, ale to je všechno. Ok, zabouchla jsem se do Haythama, do tý templářský děvky. Protože on je fakt dobrej.
Už jsem říkala že Connorova škála výrazů je asi tak široká, jako ta Kristen Stewart? A bože, jdyž mluví v iniánském jazyce. To se nedá poslouchat. Né, že je to indiánsky, ale že mluví příšerně monotóně, asi jako česky sabovan Geralt z Rivie. Mohli se snažit víc.
Celkově se mohli snažit víc. Mohlo to být dakrát delší. Mělo to být dvakrát delší. Ten příběh měl být rozsáhlejší, složitější.
Jedno zklamání za druhým.

Můj konečný verdikt je 80%. Víc nic. Ta hra si to prostě ani nezaslouží. Nebylo to až tak odfláknuté, ale chyběla v tom ta příběhová linka, která vás chytne za triko a strhne a nepustí. Stejně jako v Revelations byly zajímavé jen ty kobky s Masyafskými klíči, tady jsou zajímavé jen sekvence s Desmondem a některé mise s Haythamem.

Doufám, že po masseffectovém otevřeném konci přijde další díl, kde si Ubisoft zpraví reputaci. Protože to prostě není ukončené. Ano, Desmond zachránil svět před zkázou od Slunce ( a upřímě doufám že ho zachrání i ve skutečnosti, pokud bude před čím) ale lidem hrozí jiná věc.
Hádka mezi Minervou a Juno byla skutečně zajímavá, a jejich argumentace mi nastrkaly do hlavy hodně myšlenek. Ale Minervy verze, no wow, takhle vyložené Křesťanství, to by mne skutečně nenapadlo a rozhodla jsem se s tou verzí souhlasit.
Tak, a teď si všech 5 her zahraju znovu.
Ten soundtrack je opravdu přenádherný. Asi nejlepší z her jaký jsem kdy slyšela, hned po AC 2.


Star Trek Into Darkness Teaser Trailer

6. prosince 2012 v 21:21 | Tobinka |  Z druhého konce vesmíru

Tak narovinu, tohle není Star Trek.
Je to všechno, ale ne Star Trek. Řekněme takový film s motivy Star Treku.
A fandom už mě stihl nasrat. Obrovskou část publika tvoří a bude tvořit nácitletá komunita Sherlockians, protože tam hraje Cumberbatch. Někdo už udělal photoset, v japonské verzi je bonusových 12 vteřin, kde je ona pověstná super smutná scéna se sklem ..."Potřeby většiny...převažují potřeby menšiny...nebo jednotlivce..." kteoru známe z Khanova hněvu. (Tudíž Cumb hraje KHANA!!!!!1111XXXX) a jakmile někdo nezná půdovní filmy tak to neví a všechno kundí a v tom photosetu je daný Jim Kirk a ta-postava-co-ji-hraje-cumberbatch-ale-stejne-je-to-Khan do shipu právě tímhle "milostným" vzkazem přes sklo. GArrggghhh. Zlobím se. Ten film bude boží. Zase jsem se roztřásla. Ale nebude to Star Trek.

A UŽ JSEM SI STĚŽOVALA ŽE V ČR JE O TŘI TÝDNY POSUNUTÁ PREMIÉRA? PROČ TO UVIDÍME AŽ V ČERVNU? KTEREJ MAGOR JE ZA TOHLE ZODPOVĚDNEJ? ASDFGHJKL.

Ano, zlobím se.