Srpen 2013

Hvězdy nám nepřály

21. srpna 2013 v 12:23 | Tobinka |  Minové pole
Vyrvěte si srdce, zadupejte ho do prachu, polejte beznínem a zapalte. Běs? Tak to znásobte 17x krát a dostanete se na úroveň Hvězd.

Hvězdy nám nepřály, je kniha, nebo spíš samotný peklo, který na zem seslal John Green, nerdfighter v pravým slova smyslu, ve úspěšném pokusu rozbrečet spousty lidí a ukázat že literaruta tohoto století není jenom 50š Odstínů bezzápletkových rozhovorů, plochých postav a špatného sexu. Pokud někdy budu stará, tak budu chodit a hudrovat proč ještě mý prapravnuci nečetli Hvězdy.

Ono je to hrozně smutné, vtipné, zamilované a nečekané. Prostě začnete číst a najednou jste v půlce.

A pak přijde konec a vy jste jako rosol na sluníčku. Čtení týhle knihy je jak čokoláda s chilli, sladká ale bolestivá.

Odmítala jsem tu knihu dočíst, když jsem se sekla v půlce. Na týden jsem ji odložila a pak ji s tunou kapesníčků dočetla.

Je to o rakovině. Zvedněte zadek a jděte tuhle knihu číst. Musím říct, že mi trochu změnila pohled na celou tu věc. Myslím tím Vesmír.

Přednášky na Advíku

20. srpna 2013 v 0:31 | Tobinka |  Fialová popelnice
RE: Uložto mě nenávidí, pracuji na zprovoznění odkazů-

Spoustě lidem na advíku jsem slíbila, že svoje přednášky vyvěsím na internet. Jsem moc líná to posílat to všem po jednom. A ani trochu si nepamatuju kdo chtěl kterou přednášku. Je mi jasné, že bez poznámek je to všechno k prdu, ale 4 strany naprosto nelogických zápisků by stejně nikdo nepochopil, když je nechápu a nevyznám se v nich ani já.
Navíc jednu přednášku na web vyvěšovat nechci vůbec, takže dám jen sbírku obrázků.
Shipujeme League of Legends mi dalo zabrat na tolik, že vám dám jen ty fanarty, a některé i bez cenzury.

Takže, do souboru jsem nedala poznámky. Lesbické videohry, soundtrack ve videohrách.


Vzhledem k tomu, že na všechny tři hrůzopřednášky přišlo poměrně hodně lidí, byla bych ráda, pokud se k některým z nich dostane tenhle odkaz, za nějakou zpětnou vazbu.

Shingeki no kyojinn

17. srpna 2013 v 22:41 | Tobinka |  Co se najde v Japonsku
Attack on titan.

Přesně si vzpomínám, proč jsem se přestala dívat na anime: totiž, kouknete se na 10 z 15, a jsou o tom samém. Originalita zmizela v jámě pekelné, a jen vzácně se objeví anime, které poznáte na první pohled, spíš bych měla říct, anime dělané pro západ.
Když začal internet padat ke kolenoum jakémusi anime kde byli divní chlápci v bondážích přez oblečení, nijak mne to nevzrušovalo, dokud jsem nátlaku společnosti nepodlehla, a nepustila si první episodu. O mě se nedá říct, že jsem povrchní, ale je-li zde seriál, který má 150 episod, a nezačne se mi líbit už v první, tak se na něj nedívám. Díky tomu jsem se ušetřila utrpení Supernatural fandomu, kde jsem vydržela dvě a půl sezóny, jenže to bylo pořád to samé, tak jsem s tím Castiel necastiel sekla. Tohle ale není případ Shingeki no Kyojin. Teda, ne že by tohle nové anime mělo 150 dílů, ale, po pvních pěti minutách mi bylo jasné, proč to všichni ti lidi na tumblru tak žerou.


Oni totiž ti japonci vědí, co dělat. Vědí, že když se zápaďák koukne na 10 dílů, a anime ho bavit nebude, tak to vypne, přičemž to pravý gró začně v díle 11tém, tak oni vyrobí anime, kde první díl začne někdy v první pětině děje. A protože člověk je tvor zvědavá, chce vědět co se sakra děje, a bam, už je u druhého dílu. To je přesně ta věc, co se mi líbila na anime. Pokud si totiž nepustíte nějakou bezduchou školní echárnu, která dnes tvoří 80% produkce, stane se vám, že shlédnete celý seriál za jeden večer. Přála bych si, aby mi tohle prošlo s Heroesama, ale i když jsem jela dvě noci nonstop, pořád ještě nejsem v druhé sérii.
Kámen úrazu Shingeki no Kyojin je ten, že to anime není hotové. Začla jsem se dívat když zrovna vyšel nějaký 17 díl, ale chápu utrpení fangirls, které se dívají od prvního, zvlášť když episoda končí v prostřed děje a logicky vás nutí si pustit episodu další.

U SnK se mi líbí spousta věcí, což se stává málokdy. Jedna z nich je, že když narazíte na haldu anime fanartů, tak přesně poznáte, který jsou ze SnK, pávě kvuli oněm bondážím, které vlastně nejsou bondáže, ale bojové postroje, ale víc vám říkat nechci, právě aby jste se na tenhle seriál podívali a zjistili co že je tak strašně super a proč že to žereme. (Stejně se mi to asi nepodaří a minimálně kus děje vám prozradím.) Hoší to samozřejmě je, když hledáte porno. Protože tohle je akční bojové anime, a i když se tam objevují dívky a dokonce kanonické lesbičky (!!!) tak je tam převaha mladých hezkých a samo-se-shipovatelných chlapců. Když googlím, mám trochu problém rozeznat od sebe některé postavy, tedy jestli na fanartu je ten s tím, nebo ten s tamtím, díky bohu to ale autorky většinou doplňují nebo kreslí tak dobře, že to prostě poznat musíte.


Další věc je, že děj jde od začátku. Žádný otravný 20ti dilný rozhovory, nedůležitý eventy a dějem, co se jakože stal před tím než se stal příběh, o kterém je anime. Nic takovýho. Prostě, pustíte si první díl, a už to fičí. Semtam flashback je jen k dobru. Pak samozřejmě postavy, každá má své výrazné rysy, aby se odlišily a byly poznat. Ne fakt, stojí vedle sebe 30 ninjů z konohy ve stejných hadrech, jak poznáte kterého? (Odpověď: nepoznáte)
A pak, to anime je procpatné tím, co fanoušci chtějí. Vysvětlení všech možných i nemožných událostí, reference na cosplay, tedy jak vypadá ta zbroj, zbraně, jejich technika, detaily na oblečení, hodnosti, politika a hiearchie.
Jednoduše řečeno, má to všechno co potřebujete: postavu kterou milujete, nenávidíte, záporáky, silné, vtipné i smutné momenty.

A taky to má následky. Tím, že je málo episod, si teď pouštím náhodná akční anime a hledám něco, na co bych se mohla koukat, než vyjde další díl SnK. Vzhledem k tomu, že jich má být 25, a vzhledem k tomu, jak se posunuje děj, nás čeká další série a s tím i útrpné čekání, které je potřeba zkrátit.

Díky SnK jsem si vzpoměla, jak moc se mi líbí anime, když je dobře udělané, a už se mi podařilo utratit úspory za DVD, protože jen tak stáhnout něco z netu není ono, to dělá a umí každý. Tím. že jsem si koupila dvd mám pocit, že jsem autory odměnila za svoje dětství. So you know.