Listopad 2013

Molekulární gastronomie s kapitánem Zdeňátkem

18. listopadu 2013 v 19:35 | Tobinka |  Co nepatří na tuhle planetu
Aneb co to kurva kouří někteří lidi, kteří pracují v televizi. Mám jednu skvělou kamarádku, jejíž byt je rájem nováčků ve fandomu a která je hodná a náhodou v jedný televizi pracuje. (Patří mezi ty, kteří jsou z mého pohledu mentálně ok).
Lidi, kteří nežijí v jeskyni nebo v kompletní ignoranci vědí, že existuje jistí Pohlreich, kteří vaří a dělá peklo špatným hospodám, které si za to můžou sami.
A tihle lidi z televize a tenhle kuchař mají hodně společného. Třeba že vaří živě a točí veselé reportáže.
Zmíněná úžasná kamarádka, dále Ziina, pracuje náhodou pro televizi kde náhodou vaří tenhle kuchař a bohužel se tam tam vyskytují i lidi, kteří berou špatné pilulky, protože to, co je napadá nemůže mít jiné vysvětlení.
Tím se dostáváme k hlavnímu tématu, tedy reportáži o Molekulární Gastronomii, o které onen zmíněný kuchař natočil s jiným fiškuntálem reportáž.
A mohli natočit obyčejnou, nudnou a čistě informativní, ale oni si řekli ne. Tedy, ti zdrogovaní režiséři. Rozhodli se, že vezmou lidi v kostýmech a reportáž bude vlastně o jídle z budoucnosti.
Zápletka se začíná uzavírat. Ziina je totiž fantasák tělem i duší a právě jí se zeptali na lidi v kostýmech z budoucnosti. A ona se zeptala nás.
A oni to opravdu natočili. S náma. V cosplayích. Hah.
Ničeho nelituju, jen ta náhlá sláva mi nějak rozhodila režim, a přidala do něj i odpovídání na otázky tipu: "Ty jsi fakt natáčela se Zdeňkem? Tobi, ty jsi byla v televizi? Jak jsi se tam dostala? Wow závidím, příště mi napiš taky!"
Molekulární papání chutnalo jako mokrá tuhá kousatelná želatina s příchutí toho, co nám řekli že jíme. Cosmopolitan opravdu obsahoval vodku, což jsme zjistili na vlastní kůži a štrůdl minimálně po jablkách a skořici voněl.
Co si o tom myslím já, no, radši štrůdl koušu než žužlám.
Beztak je na tom nejvíc frustrující to, že Zdeněk měl mojí lamsky ošmikanou rádobyspock paruku a moje precious nalepovací ušiska. Aw. *likviduje je jako biologický odpad*


Pro upřesnění; Ziina je ta zaručeně pravá blondýnka a já mám na hlavě kapucku. Ashe ftw.

Flashback

14. listopadu 2013 v 19:55 | Tobinka |  Madness
Protože nemám na práci nic lepšího, než praktikovat krutý masochismus, nemohla jsem dostat lepší nápad, než začít shipovat něco nového, co nikdo neshipuje. Jenže takové shipy, které nikdo neshipuje jsou ten ty který ste shipovali jako malí. Z nějakého důvodu na mě, jedno hezké páteční odpoledne, vybafnul Valenwind dožadujíce se pozornosti a zabodnul se mi do srdce.

Po tom, co mi jedna pošahaná fanfikce rozbila srdce aby ho pak mohla složit, jsem došla k názoru, že 50k slov bez porna prostě nesnesu. Protože Valenwind jsem shipovala v době, kdy ještě neexistovalo přiznání cosplayerů a otaku komunita se měla ráda, a mě bylo čtrnáct, a ještě jsem četla na tenrai a myslela že je to dobrej nápad, v té době kdy ještě existoval megaupload tak se tam daly najít doujinshi. Ty roky jsem zabila hodně koťátek, to jo. Ale ty doujiny od K. Haruky byly dobrý. Takže, po tom co jsem se rozhodla přetapetovat pokoj obrázkama Valentina a Highwinda jsem šla zpět do jámy aarinfantasy. A 90% těch doujinů už prostě neexistuje. Zmizeli jako vybuchující hvězda s megauploadem, nechávaje bolest v srdci fanoušků. Několik jsem stáhla a udělala 700 záloh. Problém je, že tenhle fandom je opravdu starý a moc nových lidí se neobjevuje, a tak se toho shání po málu. Na ff.net jsem narazila na fanfic, který od autorka psala od roku 04 do roku 09...kdo sakra píše špatný porno 5 let? Poznámka: Je to nedokončené. Takže, co uděláte, když umiráte při shipování něčeho na co je 50 fanartů a 20 čitelnejch povídek ?
Máte tři možnosti. Spáchat sebevraždu, což doporučuje 0 z 10 fangirls, začít shipovat něco, na co je dost porna (třeba ereri) nebo ukecat svoje nadaný kamarády, aby vám něco vyrobili. Takže v době, kdy vzniká tenhle článek, mám zaplacené dva comishe a čekám na mé dva úžasné kamarády a fanarty. Myslím že ke konci měsíce pojdu hlady, ale kdo potřebuje jídlo, když má nový fanarty s OTP?
Samozřejmě, je tu ještě možnost, který se hodně lidí vyhejbá. Kánon. Kdo by co sakra dělal s kánonem když se tam nic neděje? Pořád lepší než sebevražda.

Jop. Můj ship je z 15let staré videohry, která postavila na nohy a proslavila umírající společnost. Mám odehranou půlku hry, a skoro pořád brečím. Hra udělaná před tolika lety mě baví víc než hry dnešní. Samozřejmě, s lehkou nadsázkou. Zapla jsem FF VII, a věděla jsem že v nějakým baráku najdu Vincenta v rakvi, a v nějakým městě bude Cid kolem rakety. Trápila jsem se nesmyslně mnoho hodin a bossfightů, abych ty dva dostala a postavila si dream team na svý tahový rpg. Na Cida totiž náhodou seberete utlimátní zbraň a poslouchat - číst Vincovy hlášky je švanda. Dokonce sem vypla LoLko, abych mohla nakopat prdel Sephirothovi. Výborné je taky to, že nepotřebuju myš, a pokud udržím na přednáškách pokerface, můžu si válčit jak se mi líbí. Může se stát že i v autobuse. Ve vlaku...na záchodě. Jo. Ta hra je hrozná. Zvlášť když víte co se stane díky povídkám. Teror, někdy by se tam mělo psát, že to obsahuje spoilery.
Asi bych se měla učit, jakože, ale, Vinc a Cid a Cloud...ah....teď si opravdu připadám jako skutečná gamergirl. Na nose brýle, headset, a zapnutá taková fantastická herní klasika jako je Final Fantasy VII. A na klíně účetnictví ze kterýho propadám. Heh.