Březen 2014

Let it go

23. března 2014 v 0:58 | Tobinka
Je až neuvěřitelné, že tenhle film unikl širší věřejnosti, mám na mysli prostému lidu. Dostalo to Oscara, goddamnit! Kdykoliv někde zmíním Ledové Království, všichni na mě vrhají znechucené pohledy. Proč? Protože je to Disneyovka jenom pro děti? Tady se projevujou odporný lidský předusdky smíchaný s totální ignoranci a nevědomostí. Tímhle filmem žije civilizvanej svět, kterej na internetu jenom nesedí u fejsbůku, jenproženy.cz a na novinky.cz. Svůj podíl má samozřejmě i český dabing. Mám angilcké schopnosti dost velké na to, abych mohla tvrdit že člověk co Frozen překládal byl úplný debil. Je to krásné, že texty písniček jsou přeložené tak aby byly v souladu s melodií, ale v celkovém kontextu filmu to potom nedává vůbec smysl. Je to jako byjste jedli steak a do prostřed jste si dali pistaciovou zmrzlinu.

Ale nebudeme mluvit o českým národě, protože potom by tohle byl spíš výpis sprostých slov a barvitých metafor, kterých jsem nabila čtením Pánů Bastardů (za tohle může Nagat).
Chci si promluvit o hlavní písničce, kteoru budete milovat a nenávidět zároveň. Hit Let it go se dostal snad už všude a výčet parodií na něj je tak barvitý, že stojí za zmínku. Onen korejský umělec výše vy málem vyrazil plíce z hrudi, a přestala jsem se smát až po pátém shlédnutí.

Ano, nějak takhle dává smysl český překlad a význam v porovnání s anglickým.

A naposled, moje oblíbená. Už je kvůli textu. Kdo mě zná trochu víc, ví, že si ráda dělám legraci z pálení lidí, židů a ošklivých lidí, a nejlépe najednou.

The volcanos blaze red and everyone's dead not a body to be seen
a nation of ash and cinders and it looks like I'm the queen
The flames keep roaring like the furnace that's inside
Couldn't keep it in, hell only knows I've tried

Don't let them in don't let them see,
be the good girl you always have to be,
conceal don't feel, don't let them learn,
well now they've learned!

Let them burn, let them burn!
they're no longer my concern!
let them burn, let them burn!
Time to show the world it's my turn!

osu!

7. března 2014 v 8:03 | Tobinka |  Madness
Hmm, ne, teďka to nemá ani za mák společného s bývalou válečnou trojvelmocí, i když můžu říct že to vzniklo na východě.
Nebudu ani tvrdit, že jsem objevila ameriku, vlastně si spíš připadám jako Internet Explorer.
Život je ke mě neuvěřitelně štědrý, a nelhala bych, kdybych tvrdila, že kdejaká africká slámová vesnička má lepší internetové připojení než já. Vzhledem k tomu, jak moc se blíží maturita, hledám kdejaký způsoby, jak oddůvodnit svou prokrastinaci. Protože se nemůžu vymlouvat na League of Legends, musela jsem najít nějakou podobně časožravou návykovou blbost. (O hraní na PS3 40 hodin nonstop někdy jindy.)
Od mé dokonalé a nejlepší Eseony jsem dostala osu! a k tomu 600 map.

Kdo ví o co jde, asi se mi nečekaně hlasitě směje, jak moc brzo jsem tu osu! objevila. V tuhle chvíli se na League of Legends vymlouvat můžu.
Nicméně, řekla jsem si, že to zkusím, ano, tak moc jsem se nudila a ten pitomej bossfight ve Final Fantasy XIII mi pořád nejde.

V podstatě jde o to, že do rytmu písničky se snažíte trefit to -posraný- kolečko nebo cestičku.
Je to takový dédéerko, kde vám stačí myš, osu! mania a postahované beatmapy. Výhoda je, že v osu!manii je více módů, a nepotřebujete mít u sebe vždycky myš (třeba chytání ovoce, i mean, kdo by si nezachytal pár hroznvých vín a jablek do rytmu metallicy) které se ovládá klávesnicí.
První mapy vám budou připadat jako utrpení, ale, když jsem přišla na pricnip, jak to hrát, odmítaje číst jakékoliv tutorialy, začla jsem hrát těžší mapky. Je to chytlavé, je na to trilion písniček. A to je asi tak všechno.
Nemůžu se od toho hnout. Jak typické. Když chci hrát lolko, jdu na adventuru k BFF, který sice bydlí o dvě ulice dál, ale pro tak pohodlného člověka jako jsem já je to spíš cesta na vrcholem Čumulungmy.