Říjen 2014

Time to get spooky.

31. října 2014 v 23:27 | Tobinka |  Madness

Actuall cannibal Shia LaBeouf.

Inkvizice ne zcela Španělská

18. října 2014 v 19:05 | Tobinka |  Fialová popelnice
Nikdo sice neočekává Španělskou inkvizici ale spousty z nás očekávají tu dračí.
Před nějakou dobou mi steam udělal laskavost v podobě Dragon Age Origins Ultimate Edition, za pěkný peníz, a tak jsem hru přidala do své knihovničky pod titulkem "must play" a samozřejmě na ni zapomněla. Jako na většinu her, co na steamu mám. Kdo chce být můj BFF, tak tady.
Pak mi nějakou dobu nešel internet dost na to, abych mohla trávit čas v Tyrii, ale dost na to, abych stáhla nějaký time taking RPG. A tak se stalo, že jsem během týdne prošla celý Origins. Ta hra je zatraceně dobrá, pokud máte ten správný přístup, a nehrajete to kvůli tomu, že můžete sekat Darkspawn, ale proč můžete sekat Darkspawn. Hraju hry pro příběh. Jsem hipster.
V porovnání s Dragon Age 2, které jsem sosla o pár dní později, a už jsem ho stihla dohrát dvakrát (jen kvůli romanci Fenris / Anders) je Origins nádhera. Dvojka sice pěkně vypadá, má příjemný soundtrack a cool combat, příběh a odfláknuté lokace (všechny dungeony vypadají stejně a je tam bolestný nedostatek potvor) tu hru dost zabili. Dobře, party banter mě zabíjel, párkrát jsem hru musela pausnout a vklidu se vyřechtat. Ále v Origins jsem si mohla postavit příběh svého hrdiny jak jsem chtěla sama, ale ve 2. díle mě to prostě předhodili jako kus masa a řekli "žvejkej". Navíc spousta možností výběru ve hře byla snad stvořena samotným Satanem, jinak si to totiž nedovedu vysvětlit. (Zabít Anderse? Vrátit Fenrise jeho ex-pánovi? Prodat Isabelu?!) Každopádně, jednou se opiju a projdu hru tímhle Asshole modulem jen abych mohla tvůrce nenávidět.
Bioware se poučilo z chyb a třetí díl vypadá dost nadějně. Vypadá to, že se nazásobím jídlem a neopustím pokoj dokud nedohraju všechny možnosti. Zase si můžu vybrat za co budu hrát. Mám teplýho Doriana, ukecanýho Solase a horny Iron Bulla (pun intended). Cullen je heterosexuální, ale co nás zastavilo před Alistairem?

Dragon Age fandom vážně ohrožuje moje zdraví, protože tak velký kink meme snad jinde nenajdem. Tak se stane že mám noci beze spánku kvůli fakt dobrýmu fillu a pak několik hodin přednášek. No, a čtu i v těch přednáškách, a až mě vyhoděj, tak mě zabijou členové rodiny, od kterých to pořád poslouchám.

Jeden český herní obchod nabízí fakt úža hrnek k předobjednávce hry. Moje pocity ohledně Inquistion jsou ale dost protichůdné, je to třetí hra série, a no...všichni si pamatujem co se stalo v Mass Effectu.