Prosinec 2014

Draci, herald a sex.

11. prosince 2014 v 0:29 | Tobinka |  Fantastično
Mluvím o Dragon Age.
Zkusím to bez spoilerů. Pokud jste viděli všechny trailery, tak vás nic nešokuje.

V době, kdy vzniká tenhle článek, mám nahráno 80 hodin. Origin je nějakej zblblej, takže věřím vlastnímu úsudku a saves.
Vypla jsem hru před úplně posledním story questem. Hodlám se pořádně ožrat a pak to dohrát. Už jsem říkala že kvůli Dragon Age brečím? Zevran, můj nejdokonalejší Warden, Alistair, Sýr, Hawke, Anders s Fenrisem, Travelyan, Dorian a Iron Bull, Harding a Krem. Ty hry mi doslovně zničí život (protože hraju a neučím se)

Spousta lidí hází na Inquistion hroznej bordel, proč, to bych tu seděla a psala měsíc, ale souvisí to hodně s Iron Bullem, genderovýma rolema, love interestama, a dalšíma srancema. Proto tu nejsem.

Ta hra je hodně dobrá. Neumím psát o hrách tak pěkně jako lidé, kteří jsou za to placení, nebo lidé, kteří umí psát. Jsem taky docela líná.

Nádherný otevřený svět, na jednom konci poušť, na druhém prales aka největší hřbitov v Thedas, zamrzlé hory, planiny a tak dále. Podíváme se na místa kde jsme už byly, do kterých se zasekl zub času či vývoj událostí - konkrétně velké zelené zlé něco na obloze.
Je tam strašně hodně moc sidequestů, z některých jsem si škubala vlasy, to jo, ale některým jsem se opravdu hodně smála a myslela si "no to snad ne, to si ze mě děláte srandu, to nemůžete myslet vážně"

Companions jsou vtipní, party banter sice funguje jinak než v předchozích hrách, ale když, tak stojí za to. Hodně se naráží na eventy předchozí (Breach, Mage vs templars, Anders a jeho trash) a hodně se naráží do každé z postav. Dělají si ze sebe srandu, flirtují, klasika. Bez banteru by nebylo Dragon Age. V posledním update prý dali skript aby běžel častěji. Přeju si to. Každý compaion má vlastní charakter, a dokocne je tu i vývoj. Pamatuje se ti jak jste neměli rádi Morrigan v Origins? No, tak tady je to úplně jiná baba, když ji potkáte, je stejně furt ass and bitchy, ale...pak...wow. Miluju Morrigan, chápete? Je boží.
Pamatujete na Cullena? Toho jak jeho vlasy vypadají jako čínské nudle? Ten je nejenže hezký, a má osobnost, ale je i chytrý.
Sex scény nám dal bůh. Já tedy hraju Male!Human!Rogue a zkončila jsem s Dorianem (je dokonalý, a spí s ním i heterosexuální hráči, proč, to neví ani oni sami, ale mluvilo se o best bro) Ale trávila jsem několik hodin flitrováním s Josephine (je cute, taková princezna, fakt nekecám) a podařilo se mi v alternativním save "zaříznout" i Cassandru. Kterou nejde nemít rád. Iron Bull musí počkat na druhé walkthrough, nebo spíš třetí, protože Cullen se Serou ulehnou jen se ženou a ti jsou taky další na seznamu. A Iron Bulla chci opět jako male!inquisitor, protože prostě to je něco co se musí stát. Nemáte představu, dokud to nezkusíte. Jen málo lidí si všímá Blackwalla, ale on vypadá v templářské zbroji (padá myslím z jednoho draka) fakt moc dobře.

Určitě doporučuju přečíst si knížky, jsou plné backstory. Asunder (v češtině je to fujfujfuj - jak překlad, tak i chyby češtinové) je o Coleovi, Calling mi ještě pošta nedoručila, The Stolen Throne je backstory k rodině Alistairově (to číst nemusíte ale je to dobrá knížka) a The Masked Empire je o Celené, kterou ve hře potkáte. (Události Asunderu a TME navazují přímu na DAI, obě knihy později přecházejí do děje hry, i když se ho obě týkají jen okrajově)
Totiž, on mi Cole celou dobu mlel o něčem, co se stalo právě v Asunderu, který jsem přečetla za jeden večer během hraní hry. 10/10

Pak, pokud chcete mít dobrej vítr během strorýčka DA I, Witch Hunt pro DAO a The Legacy pro DA2 jsou must play. Chcete Witch Hunt, protože potkáme Morrigan. A moc nárnamně to tam sedí. A Legacy chcete...protože...to hodně moc souvisí s tím co se bude dít v trojce. Víc neříkám. Ta trhlina se sama neotevřela, hm?


Během hraní potkáte hodně draky tam kde by jste je nečekali, postavy o kterých si myslíte že nebyly důležité (ano, i ten chlápek kterýho ste zabili v té vesnici, a ano, i ten trpaslík, který se na vás mračil v Orzammaru.)

Hra vám neukáže, které vaše reakce jsou kladné, a které ne, takže hezky po staru, a reloadovat. A fakt na to dávat bacha, málem mi zdrhla Sera, protože jsem jí urazila. A tak podobně. Některá rozhodnutí se samozřejmě nebudou některým členům inquizice líbit, ale je to z bláta do louže, a dá se to pak pěkně napravit nějakým tím sidequestíkem.
Některá rozhodnutí mají, ovšem, docela haluz vliv na vývoj hry. Proto si to chci zahrát znovu. A několikrát. Projevují se i vaše rozhodnutí z předešlých her, které se portují přes DA Keep. (nebuďte svině a hru si kupte). Například Alistair / Loghain. Šla jsem si tu část do Origins přehrát několikrát (je to pěkně hard). Nevadí.
Potkáme i Hawka, nejdokonalejší Varric je náš companion.

Co stojí za zmínku je original soundtrack. Vyplivli to na internety asi týden před hrou, takže jsem nad tím fapovala dřív, než nad svým Heraldem (viz photo dole). Trevor Morris (The Borgias, Vikings, The Tudors) se opravdu zase vyřádil, a hlavní melodii nasekal v tolika variacích, že brečím. Pro představu, můj playlist čítající asi 840 skladeb, je 85% jenom soundtrack (hry, filmy, cokoliv) a já v něm poznám každou DA:I skladbu. Hudba dělá nádhernou atmosféru, v předchozích dílech jsem jí tak nevnímala ale tady mě krájí na plátky a ždíme ze mě všechen zdravej rozum. (Mám soundtrackový kink)

Takže, shrnu to, hra je plná momentů který vám vyrazej dech, věcí který opravdu nečekáte, dokonalých věcí i chyb, jako repetitivnost questů, která vás donutí se někam pořád vracet a tak dále. War table systém je moc fajn pokud na tom nejste s penězma nejlíp (to snad ani nejde, doslova, úplně všude jsou truhly s lootem, na jedné mapě je i chrám plný lootu, a většina věcí so craftíte se dá i pěkně prodat)
Jsou tam hezcí chlapi (zadky) a krásný baby (bradavky yey)

Po kulhající dvojce (na tý se mi ale líbil Hawke, prostě, měli jste hrdinu, danýho hrdinu, nemáte představu jak to usnadní život při kreslení nebo čtení porna, který ale docela utrpěl právě špatností hry. Byla dobrá, ale byla moc špatně. (Taky tam chybělo pořádný story a tak dál)

Nelituju investice, předobjednávka od jedoho webshopu přiložila ke hře i super hrneček, takže tu teď piju tevinterský víno a brečím a hraju.